Zpět Baterie změní způsoby užívají energií

Baterie změní způsoby užívají energií

Baterie změní způsoby užívaní i řízení energií, zejména při řízení odběrů elektřiny ze sítě. Budou se nabíjet v době, kdy je v síti dostatek výkonu a ceny elektřiny jsou nízké. Při vysoké poptávce na elektřinu nebude ze sítě odebírána, ale spotřebuje se energie nashromážděná v baterii. Rozšíření možností může sloužit i kombinování se solární elektrárnou, tepelným čerpadlem a dalšími způsoby pro nabijení baterií přes den i v průběhu noci. Baterie bude zároveň sloužit i jako záložní zdroj v případě výpadku napájení, nebo při globálním zkolabování dodávky energie, tzv. blackoutu. V oblasti elektrických sítí postupně přichází doba s reálným potenciálem pro způsoby skladování energie.
Problémem zatím je cenová dostupnost vhodného řešení skladování elektřiny i v kontextu průběžného či neustálého zvyšování výkonu alternativních zdrojů energií. Energetická regulace a optimalizace pomocí skladování energie ve velkokapacitních bateriích a systémů pro ukládání energií je písní budoucnosti.

Komplexní energetická optimalizace a audity, Úspora elektřiny, tepla a plynu. Kdo lépe, nežli nezávislý specialista a osobní realizátor úspor energií ENIQA pomůže nalézt energeticky úsporná řešení a ušetřit peníze pro vaše podnikání nebo domácnost

20. 12. 2016
Štítky:
Komplexní energetická optimalizace a audity Úspora elektřiny, plynu a tepla ENIQA

Ušetříte s Eniqou

On-line měření
a řízení
spotřeby energií
Úspora
spotřeby
vody
Komplexní
energetická
optimalizace
a audity
Úspora elektřiny,
tepla a plynu
Inteligentní
osvětlení
Aukce
a sdružené
nákupy energií
Regulace
energetické náročnosti
technologií,
IT a zařízení
Kontaktujte nás Telefon
Zavřít ×

Zákaznická linka

+420 533 555 321